top of page
Industrial Designer

طراحی

طراحی گرافیک  یک شرکت تبلیغاتی، زیرمجموعه ای از شاخه بزرگ دیزاین، ارتباطات بصری و طراحی ارتباطات است.

طراحی گرافیک یک فرآیند ارتباطات بصری و حل مسئله از طریق استفاده از تایپ، فضا، تصویر، رنگ و حرکت است. در این میان آنچه در ترجمه گرافیک دیزاین به فارسی مشکل ایجاد می کند این است که دیزاین به طراحی آنچه با دست کشیده شود، گفته می شود. در شرکت تبلیغاتی، طراح گرافیک با علم و اصول دیزاین به حل مساله و طراحی می پردازد و همواره تلاش می کند تا مساله ای را با ارایه یک راه حل بصری حل کرده و کالا یا خدمتی را از این طریق به مخاطبش معرفی کند. در این مسیر طراحان گرافیک از روش‌های مختلف در ایجاد و ترکیب کلمات، نمادها و تصاویر به منظور خلق یک نمایش تصویری از ایده‌ها و پیام استفاده می‌کنند. طراح گرافیک ممکن است ترکیبی از تایپوگرافی، هنرهای بصری و تکنیک‌های صفحه‌آرایی را برای تولید یک نتیجه نهایی استفاده کند. به طور کلی می توان گفت که طراحی گرافیک به معنای خلق و سامان دادن یک سلسله عوامل تصویری برای بیان یک مفهوم ، پیام و یا اطلاعات در جهت هدفی مشخص و معین است.

کاربردهای رایج طراحی گرافیک در شرکت های تبلیغاتی شامل هویت (لوگو و نام تجاری) ، انتشارات (مجلات، روزنامه‌ها و کتاب‌ها) ، تبلیغات (چاپ، پوسترها، بیلبوردها) ، گرافیک وب‌سایت، علائم و بسته‌بندی محصولات است. به عنوان مثال، بسته‌بندی محصول ممکن است شامل یک لوگو و یا دیگر آثار هنری، متن‌های سازمان‌یافته و عناصر طراحی خالص از جمله عکس‌ها، اشکال و رنگ باشد که ساختار متحد قطعه را شکل می‌دهند.

تعریف هنر طراحی گرافیک در طول زمان بنا به انتظارات و سلایق تغییر می‌کند و به روز می‌شود. در این میان مقضیات زمان و چالش‌ها و تغییرات اجتماعی و سیاسی و به تبع آن تغییرات فرهنگی به طور مستقیم باعث ایجاد تعبیر و تعریفی جدید و متفاوت از هنر می‌شود تا جایی که در عصر حاضر باید پذیرفت که مفاهیم عمیق‌تر و گسترده‌تری مانند «ارتباط تصویری» خرده مفاهیم دیداری و نشانگان سنتی بصری را در خود هضم کرده و مفهوم ذهن آشنای طراحی گرافیک را به نوعی در دل خود مستتر دارد. بنابراین به روز بودن در این عرصه از مهمترین الزامات موفقیت است، چرا که با گسترش شبکه های اجتماعی و تغییر ماهیت فعالیت های خرید و فروش در دنیا، روز به روز روندهای جدید و خواسته های مردم تغییر می کند، به همین سبب کانون فرهیختگان هنرآذین با برخورداری از آتلیه طراحی گرافیک آذین و با داشتن سالها تجربه به فعالیت مطابق با جدیدترین روندها در زمینه های زیر می پردازد:

  • طراحی هویت بصری برند و سازمان(Brand Book)

  • طراحی گرافیکی صفحات اینترنتی و وب سایت

  • طراحی نشانه (لوگو)، نوشته نوشتاری (لوگو تایپ) و پیکتوگرام تصویری

  • طراحی مجموعه اوراق اداری، اوراق بهادار، تقویم، سررسید و گواهینامه

  • طراحی پوستر، کاتالوگ، بروشور تبلیغاتی و صفحه آرایی و فرم بندی مجلات و نشریات

  • طراحی تبلیغات در نقاط فروش از جمله پوستر، دنگلر، استیکر و…

  • طراحی تابلوهای تبلیغاتی برای تبلیغات محیطی

  • طراحی بسته بندی محصولات و طراحی تندیس

  • طراحی کاراکتر

واحد گرافیک، یکی از تاثیرگذارترین بخش های کانون فرهیختگان هنرآذین بوده که با کمک مدیران هنری و طراحان گرافیک حرفه ای و خلاق همواره تلاش می کند تا همگام با علم روز دنیا و روندهای موجود پیش رفته و همچنین با همکاری و تعامل همه جانبه با تمامی بخش های دیگر کانون آذین، رویکردی رو به جلو و آینده داشته باشد. همچنین با ارائه طرح های خلاقانه، زیبا و رعایت استاندارد های طراحی روز دنیا در زمینه طراحی گرافیک و تبلیغات، تلاش این بخش ارائه بهترین خدمات و جلب رضایت مشتریان است.

bottom of page